Spousta géniů na tomto testu vyhořela. Skrytý had mezi žirafami je pro většinu lidí neviditelný

zrakový test, skrytý had
Fotografie: CanvaPhotos

Zaměřte svou pozornost na žirafy na obrázku a pokuste se do 5 vteřin odhalit skrytého hada. Jen opravdu vnímaví a bystří lidé dokáží tento test splnit v časovém limitu.

Zrakové testy zkouší nejen vaše pozorovací schopnosti, ale také rychlost mozku zpracovávat a vyhodnocovat získané podněty. Můžete s jejich pomocí také odhadnout výšku svého IQ. Optické iluze a zrakové testy patří mezi nejzábavnější a nejnapínavější formu testování vlastních dovedností. Odhalte míru své schopnosti logicky myslet a najděte na obrázku hada.

Odhalte hada do 5 vteřin

Ani mnozí géniové tento úkol nedokáží včas vyřešit. Podívejte se pozorně na obrázek s kreslenými žirafami v džungli a najděte mezi nimi schovaného hada. Nenechte se zmást a věnujte pozornost drobným detailům. Jedině tak se vám podaří hada odhalit v časovém limitu. Do 5 vteřin to zvládne jen málokdo. Za 8 vteřin si s úkolem poradí opravdoví géniové. Dokážete hada odhalit než vám vyprší časový limit?

Otestujte svou vnímavost

Abyste dokázali hada včas najít, musíte mít otevřenou mysl. Jakákoliv domněnka, jak by měl had vypadat, vám jeho hledání může značně ztížit. Než se do pátrání po tomto plazu pustíte, zhluboka se nadechněte, vydechněte a vyprázdněte hlavu. Dále soustřeďte všechnu svou pozornost na odhalení skrytého tvora mezi žirafami.

žirafy a had
Fotografie: CanvaPhotos

Kde se had ukrývá

Podařilo se vám hada najít v časovém limitu? Zřejmě patříte mezi hrstku extrémně bystrých a inteligentních lidí. Had se nachází na levé straně obrázku po pravé straně nejblíže stojící žirafy. Přestože na první pohled vypadá jako jedna z žiraf, jeho hlava a vyplazený jazyk jasně prozrazují jeho pravou totožnost.

žirafy a had, řešení
Fotografie: CanvaPhotos

Pokud se vám hada nepodařilo odhalit, nemusíte být zklamaní. Stačí věnovat pravidelně čas provádění těchto testů a vaše poznávací a zrakové schopnosti se časem zlepší. Nabyté dovednosti můžete uplatnit nejen při řešení hádanek a rébusů, ale i při řešení každodenních situací. Vypilujte své schopnosti a vytrénujte svůj mozek podobnými testy.

Zdroj: PsychologyToday

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]