Na tuhle hádanku se nechá napálit 96 % Čechů. Dokážete do 11 sekund spočítat melouny na obrázku?

hádanka melouny
Fotografie: CanvaPhotos

Zde máte zapeklitou hádanku s melounem, která bude skvělým stimulátorem pro váš mozek. Rozvíjejte své myšlenkové procesy a zlepšujte paměť pomocí této zábavné výzvy.

Udržovat své tělo v dobré kondici je nutností v každém věku. To platí jak pro fyzickou formu, tak pro duševní činnost. Právě s tímto vám hádanky nesmírně pomáhají. Pomáhají podněcovat myšlenkové procesy. Dnešní hádanka s melouny proto poslouží jako výborný stimulátor pro mozek. Mimochodem, díky pravidelnému řešení takových hádanek si v hlavě udržíte poměrně velké množství informací. Ostatně odborníci dokázali, že je to ideální cvičení pro zlepšení paměti.

Zábavná hádanka s melounem

Před vámi je poměrně obtížná hádanka, kterou musíte vyřešit za pouhých 11 sekund. Zaznamenejte čas a počítejte melouny na obrázku. Pohodlně se usaďte, soustřeďte se na obrázek ovoce, abyste přesně určili jejich počet. Doporučujeme, abyste se odpoutali od vnějších rušivých faktorů. To vám pomůže vyhnout se chybám při řešení tohoto problému.

hádanka melouny
Fotografie: CanvaPhotos

Čas začíná nyní! Okamžitě se zaměřte na obrázek ovoce a snažte se spočítat melouny co nejpřesněji během těchto 11 sekund. Využijte veškeré vaše pozornosti a matematické schopnosti, abyste dosáhli správného výsledku. Hodně štěstí!

sirky rovnice

Pouze 2 tahy sirkami prozradí, zda máte IQ vyšší než 105

Správná odpověď

Obtížnost této hádanky spočívá v tom, že některé melouny jsou nakrájeny na kousky (na polovinu a tři čtvrtiny). Proto je nutné být při rozhodování velmi obezřetný. Správná odpověď je 5 melounů. Pokud jste k takové odpovědi došli, spojili jste všechny části melounů. Dvě poloviny doplňují čtyři melouny, které jsou nakrájeny na tři čtvrtiny. Zbývající poloviny spojíme, a nakonec máme další celé ovoce.

melouny řešení
Fotografie: CanvaPhotos

Správná odpověď je tedy pět. Tato hádanka s melounem je úžasný způsob, jak otestovat své IQ. Při jeho řešení totiž využíváte jak logické myšlení, tak analytické schopnosti. Doporučujeme vám projít si různé hádanky tohoto typu. Tímto způsobem z nich můžete vytěžit maximum. Pokud si s nějakým úkolem nevíte rady, nebuďte naštvaní, je to naopak dobře. Čím vícekrát to zkusíte vyřešit, tím více trénujete svůj mozek.

Zdroj: Sovkusom

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]