S touto žabí hádankou mají obrovské problémy i géniové. Najdete odlišného vetřelce včas?

rozdíly žabky zadání
Fotografie: Haber Global

Tato vizuální hádanka potrénuje váš postřeh a rozlišovací schopnosti. Pokud ji zvládnete vyřešit do 20 vteřin, můžete si gratulovat. Váš postřeh je opravdu výjimečný.

Řešení nejrůznějších hádanek není jen zábava. Prospíváte i svému mozku, který se neustále trénuje. Váš mozek se posiluje tím, jak je nucen hledat způsoby řešení a najít efektivní strategii, aby problém vyřešil rychle. Pokud jste úplní začátečníci, možná vám tato hádanka bude dělat problém. Pokud však budete pravidelně trénovat, uvidíte, že se schopnosti vašeho mozku rychle zlepší.

Spousta stejných žabiček, jedna se však liší

U hádanek se také můžete pobavit a odpoutat se od každodenního stresu. Proto se nerozčilujte, když hned neuvidíte řešení. Trpělivost růže přináší. Vyzkoušíte si nejrůznější strategie, jak se na obrázek podívat, abyste drobný rozdíl dokázali objevit. V této hádance před sebou máte plno žabiček v řadách. Jedna z nich se však od těch ostatních liší v jednom detailu. Dokážete ji rychle najít?

rozdíly žabky zadání
Fotografie: Haber Global
Rozdíly slepice

Vizuální hádanka pro ty nejbystřejší jedince: Pouze 1 ze 100 lidí zvládne najít 3 rozdíly do 20 vteřin

Pokud vám stále žabka uniká, můžete se podívat na řešení níže. Není to zase tak jednoduché, protože rozdíl je opravdu jen v drobném detailu. Pokud jste tedy řešení našli do 20 vteřin, tak je váš postřeh obdivuhodný a nebo máte opravdu hodně natrénováno. Pravidelným řešením nejrůznějších typů hádanek lze mozek opravdu vycvičit. Čím častěji se mu budete věnovat, tím jednodušší pro vás zadané úkoly budou.

Podívejte se na řešení

Už jste to definitivně vzdali? Tak se podívejte, kde se žabka schovávala. Je v páté řadě a třetím sloupci. Jediný rozdíl je barva jejích očí. Má je žluté, na rozdíl od těch ostatních. Vzhledem k tomu, že jde o drobnou změnu v barvě, která se na obrázku hojně vyskytuje, není pro náš mozek jednoduché tento detail rychle postřehnout. A tak nezoufejte, pokud se vám to tentokrát nepovedlo.

Žáby řešení
Fotografie: Haber Global

Na řešení hádanek je nejlepší ten dobrý pocit, když najdete řešení sami a bez nápovědy. Hned si můžete jít zkusit další z našich mnoha hádanek. Brzy si mozek na tento typ hádanek zvykne a vy se k řešení dostanete mnohem rychleji. Obzvláště starší lidé by neměli tuto zábavnou formu tréninku zanedbávat a měli by si na hádanky, hlavolamy a testy paměti, najít každý den alespoň chvilku.

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]