Tyto obrázky vypadají naprosto identicky, ale opak je pravdou. 3 titěrné rozdíly najde jen 5 ze 100 lidí

Rozdíly dalmatin zadání
Fotografie: Fresherslive

Procvičte si mozkové závity a pusťte se do řešení hádanky, která prověří váš postřeh i rozlišovací schopnosti. Jen ti nejlepší to však stihnou v časovém limitu.

A je tu další hádanka, která možná potrápí vaše mozkové závity. Vaším úkolem bude najít na následujícím obrázku tři rozdíly. Zdánlivě jednoduchý úkol vám však může zamotat hlavu. Jen ti nejbystřejší to navíc zvládnou ve stanoveném časovém limitu. I když nebudete úspěšní, nevadí, můžete mít radost z toho, že jste udělali něco pro zlepšení vašich kognitivních funkcí. A to se rozhodně také počítá.

Obrázek dalmatina ukrývá tři rozdíly

Dobře si prohlédněte následující obrázek, na kterém je zachycen puntíkatý dalmatin na zahradě rodinného domu. Na zdánlivě stejných obrázcích jsou však tři rozdíly. Vaším úkolem je všechny najít, a to do časového limitu osmi vteřin. Tak si pusťte stopky a pojďme na to. Úkol to však není tak jednoduchý, jak by se zdálo. Pokud jste rozdíly našli v časovém limitu, pak vám patří velká gratulace, protože patříte jen ke zlomku lidí, kterým se to povede.

rozdíly dalmatin zadání
Fotografie: Fresherslive
Kuřátko náhledový obrázek

Odhalení odlišného kuřátka v tomto obrázku je bez vysokého IQ nad 138 prakticky nemožné

Pravděpodobně jste našli už dva rozdíly a ten třetí ne a ne najít. Určitě to nevzdávejte ani po uplynutí časového limitu. Uvidíte, že za chvíli se vám tento rozdíl jistě podaří najít. Pomoci vám může také, pokud si dáte malou pauzu a na obrázek se podíváte znovu až za chvíli. Čerstvý pohled pak může hledaný rozdíl zachytit mnohem rychleji. Tak už se vám to povedlo? Našli jste všechny tři?

Nakonec to nebylo tak těžké

Pokud ne, nevadí, podívejte se na řešení níže. Příště budete mít určitě už úspěch. Důležité je, že jste si procvičili mozek, který tak nezahálí. Trénování podobných úkolu je nejen zábavné, ale přispívá i ke zlepšování kognitivních funkcí. To se určitě hodí všem, obzvlášť důležité je to však pro starší lidi, kteří tak mohou bojovat proti jeho stárnutí a oddálit i nástup onemocnění, která mozek ve vyšším věku postihují.

rozdíly dalmatin řešení
Fotografie: Fresherslive

Podívejme se tedy, kde se skrývaly rozdíly. První najdeme na skvrně na přední tlapce dalmatina, ta je na jednom z obrázků větší. Další rozdíl je na vršku komína a ten poslední je pak na levé straně, kde se liší tvar dřevěného plotu. Nakonec to nebylo zase tak těžké. Stačí trocha trpělivosti a většinu podobných hádanek se podaří rozluštit. Hned se tak můžete pustit do řešení dalšího úkolu. Podobných tu na vás čeká celá hromada.

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]