Tato trojice hádanek otestuje vaši všímavost, inteligenci i představivost. Pouze 2 % lidí vyřeší všechny

Výzva sova

Vaše schopnosti laterálního myšlení a pozornost budou na ostrém testu. Optické hádanky jsou fascinující způsob, jak prověřit své smysly a zároveň odhalit novou perspektivu na svět kolem nás.

Podívejme se, jak rychle dokážete najít odlišnou sovu. Máte na to pouze 10 vteřin. Neztrácejte pozornost. Tyto optické iluze otestují vaši vizi a odhalí novou perspektivu. Až vám vyprší čas níže máte správné řešení.

sovy test
Fotografie: Fresherslive

Tak co, našli jste ji? Pokud ano, gratulujeme. Pokud vás tato výzva bavila, můžete si vyzkoušet podobnou, kterou jsme pro vás napsali na webu iEnigma.cz.

sovy test řešení
Fotografie: Fresherslive

Hledejte hada

Výzva had
Fotografie: Fresherslive

Nyní se však přesuneme na další hádanku. Na tomto obrázku je krásný dům. Je tu však také skrytý had, kterého musíte najít během pouhých 10 sekund.

Výzva had řešení
Fotografie: Fresherslive
Těhotná žena

Tento IQ test se objevuje u přijímacích zkoušek po celém Česku. Jen 1 z 10 lidí v této výzvě obstojí

Pečlivě prohlédněte obrázek. Níže uvidíte správné řešení. Ale nevzdávejte se snadno. Soustřeďte se. Naše oči a mozek spolu mluví velmi jednoduchým jazykem, jako dítě, které moc slov nezná, zmiňuje web The University Of Queensland.

Podařilo se vám najít hada do 10 vteřin? My s tím v redakci měli tedy velký problém. Optické hádanky jako tato nám připomínají, jak naše oči někdy selžou a jak výjimečné je naše schopnost detekovat skryté detaily v prostředí. To, co může na první pohled vypadat jako jasná realita, se může brzy změnit ve zmatený obraz plný nepozorovaných prvků.

Najděte vlka

Výzva vlk
Fotografie: Fresherslive

Ale máme tu ještě jednu výzvu, a ta už je fakt poslední, takže ještě si tu soustředěnost udržte. Dokážete najít skrytého vlka mezi těmito ovcemi za méně než 10 sekund na obrázku níže?

Stačí pozorně prozkoumat obraz a budete schopni ho najít. Tahle je z dnešních výzev nejjednodušší, tak neztrácejte naději a hledejte. Níže máte správné řešení.

Výzva vlk řešení
Fotografie: Fresherslive

„Optické hádanky jsou mé oblíbené cvičení pro mysl. Každý den mi připomínají, že realita je mnohem více, než na co naše oči prvně narazí, “ sdělila Zuzana S. z Luhačovic.

Nasměrujte svou pozornost do pravého horního rohu a objevíte skrytého vlka, který se tam skrývá. Jak jste si vedli v těchto výzvách? Pokud jste zvládli všechna zvířata najít do 10 vteřin, zasloužíte si velkou gratulaci. Jste v tom opravdu dobří. Jestli se vám podařilo jen něco, je to také úspěch, zatleskejte si. Pokud se vám tento článek líbil, podobný jsme pro vás už napsali na webu iEnigma.cz.

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]