Každý medvěd má motýlka kromě 1 vetřelce, který unikne zraku 94 % lidí. Odhalí ho jen lidé s IQ nad 138

Plyšový medvídek s motýlkem
Fotografie: Perpetual Fostering

Tato vizuální výzva dokáže pěkně potrápit vaše mozkové závity. Najít na obrázku jediného plyšového medvídka bez motýlka totiž dokáží jen ti nejbystřejší pozorovatelé.

Hledání rozdílů nebo skrytých předmětů patří mezi oblíbenou činnost mnoha lidí, kteří tak tráví svůj volný čas, a zároveň podporují své duševní a mentální zdraví. Pravidelné procvičování obrázkových testů totiž vede ke snížení míry úzkosti, stresu a depresí. Nabyté dovednosti pak navíc využijete nejen v osobním, ale i pracovním životě.

Jak řešit obrázkové testy

Abyste byli při řešení různých vizuálních úkolů úspěšní, musíte se často podívat na věc z různých úhlů pohledu nebo přemýšlet nad rámec běžného uvažování. Důležité také je, abyste zcela porozuměli zadání. Pokud potřebujete, rozdělte si je proto do několika částí. Postupujte systematicky a věnujte pozornost i tomu nejmenšímu detailu.

Plyšový medvídek s motýlkem
Fotografie: Perpetual Fostering
Hádanka pes

Najít ukrytého psa v listí do 5 vteřin téměř ani není v lidských možnostech. Zvládne to jen 1 % lidí

K čemu slouží obrázkové testy

I když jsou v dnešní době velmi oblíbeným zdrojem zábavy, jejichž popularita ještě roste díky internetu a sociálním sítím, nejčastěji se využívají ve vzdělávání jako součást IQ testů a jiných vědomostních zkoušek, kterými jsou testovány schopnosti studentů. Ve zdravotnictví zase pomáhají pacientům při rehabilitacích a terapiích po těžkém úrazu nebo vážném onemocnění mozku.

Najděte rozdílného medvídka

V tomto konkrétním případě je vaším úkolem na obrázku najít jediného plyšového medvídka, který se od ostatních liší. Hledaným rozdílem je barevný motýlek pod jeho krkem. Jeho hledání vám však ztíží vysoký počet hraček a velké množství detailů a barev. Pokud si však na tuto výzvu troufáte, nastražte oči a pusťte se do jeho hledání.

Plyšový medvídek s motýlkem
Fotografie: Perpetual Fostering

Kde se medvídek nachází

Pokud se vám podařilo hledaného medvídka najít, pak to vypovídá o vašich vynikajících pozorovacích a analytických schopnostech. Ve skutečnosti se rozdílná hračka nachází v pravém dolním rohu kousek nad okrajem. V případě, že vám jeho hledání zabralo více času nebo jste nebyli vůbec úspěšní, dejte se rovnou do dalšího cvičení a začněte na svých schopnostech pravidelně pracovat.

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]