Mezi vrtulníky se schovává 1 ryba, která však vypadá téměř identicky. Jediný detail ji prozradí

iluze vrtulník
Fotografie: Jagran Josh

Představte si, že vaše oči mohou odhalit skrytou odlišnost na obrázku za pouhé 4 sekundy. Optické iluze nejsou jen zábavné, ale také stimulují naše mozky tím, jak klamou vaše vnímání.

Optické iluze jsou mysl ohýbající obrazy, které zpochybňují naše vnímání a vizuální schopnosti. Tyto iluze poskytují hluboký vhled do toho, jak náš mozek zpracovává tyto složité vizuální informace. Hádanky posilují naši schopnost vytvářet vazby, vidět vzory a poskládat věci dohromady. Poskytují také bohatou příležitost ke spolupráci s dalšími lidmi, uvádí web MindTools.

Trénink pro mozek

Optické iluze také pomáhají stimulovat oblasti mozku zodpovědné za vizuální paměť a inteligenci. Jedná se o jednoduché nástroje, které pomáhají otestovat schopnost našeho zrakového systému pozorovat věci kolem nás. Pravidelné praktikování takových výzev má schopnost zlepšit kognitivní schopnosti, a tím zabránit poklesu kognitivních funkcí u starších lidí. 

iluze vrtulník
Fotografie: Jagran Josh

„Nikdy bych si nepomyslel, že tak jednoduchá věc jako optická iluze může být člověku prospěšná, “ sdělil Jaroslav M. z Prahy.

Kromě toho mají tyto výzvy uklidňující účinek na mysl, čímž do značné míry snižují hladinu stresu a úzkosti. Až budete hotovi s touhle výzvou, podívejte se i na podobný článek, který jsme už psali na webu iEnigma.cz. Na obrázku výše vidíte obrázek plný vrtulníků. Mezi helikoptérami je však odborně ukrytý jiný objekt a lidé mají potíže s řešením této výzvy.

Hádanka leguán náhledový obrázek

Tohoto zákeřného leguána na obrázku odhalí jen 2 % lidí. Otestujte své schopnosti s nejtěžší hledačkou

Rychlost a pozornost

Iluze vrtulník řešení
Fotografie: Jagran Josh

Není snadné na první pohled rozeznat odlišný předmět. Zvládnete to za 4 sekundy? Váš čas začíná právě teď! Jedná se o jednoduchý test vašich pozorovacích schopností a čím rychleji uvidíte jiný objekt, tím lepší jsou vaše pozorovací schopnosti. Pečlivě zkontrolujte obrázek. Čas se krátí. Když se na obrázek podíváte pozorně, možná ho rychleji odhalíte.

Čas vypršel. Ti, kteří našli rybu mezi vrtulníky, si zaslouží obrovský potlesk za jejich snahu. Máte opravdu vynikající pozorovací schopnosti. Pokud jste ji však nenašli, nevadí. Optické iluze jsou hlavně o cvičení, a to jste právě udělali. Příště budete lepší. Obrázkové hlavolamy kombinují dva mocné činitele změny mozku, obrazy a výzvy, uvádí web Big Think.

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]