3 rozdíly najde jen člověk s dokonalou vnímavostí. 99 ze 100 lidí v této výzvě nemá sebemenší šanci

hledání rozdílů
Fotografie: RadioTips

Hledání rozdílů na obrázku je velice oblíbenou dětskou hrou. Nyní se z ní však stává skvělý trénink pro váš mozek a mysl, aby vám perfektně sloužily i v pokročilém věku.

Pamatujete si, když jste byli ještě malými dětmi, jak jste rádi hledali na dvou zdánlivě shodných obrázcích rozdíly? Dětské časopisy byly plné těchto kvízů a my jsme je milovali. Pěkně nám zavařily mozek, to je pravda, ale byla to ohromná zábava. V té době jsme si ještě neuvědomovali, že děláme něco pro své zdraví, ale dnes, v pokročilém věku podobné hádanky nehledáme jen pro pobavení, ale abychom zbystřili svůj mozek. Pojďme to zkusit znovu.

Najděte 3 rozdíly na obrázku rodinky na pikniku

Vaším úkolem bude pečlivě si prohlédnout následující 2 obrázky. Zdají se být totožné, ale zdání klame. Odlišují se 3 základními rozdíly, které musíte najít. Možná si říkáte, že je to hračka, možná máte pravdu, ale co když si nastavíte časový limit na pouhých 10 vteřin. To už je pak jiná zábava.

hledání rozdílů
Fotografie: RadioTips
Číslo 4

Odlišné číslo najde do 11 vteřin jen člověk s IQ nad 135. V této výzvě uspěje jen 1 % lidí

Připravte se na pořádnou jízdu. Vyzkoušejte své pozorovací schopnosti, připravte se na stimulaci neuronů v závodním čase. Budete muset prokázat, zdali máte ostříží zrak, nebo vám unikají některé detaily. Pamatujte však, že všechno je jen o úhlu pohledu. Pokuste se být efektivní, koncentrovaní, přestaňte vnímat svět kolem sebe a plně se soustřeďte na obrázky před vámi.

Řešení optické výzvy

Rozdíly mohou být skutečně nepatrné-barva, přidaný nebo chybějící předmět, jiná velikost některého z objektů, na to všechno je potřeba se zaměřit, abyste co nejrychleji našli řešení. Pokud máte pocit, že už se tak stalo, zkontrolujte si své výsledky na níže uvedené ilustraci. Nevíte-li už kudy kam a máte pocit, že nic nevidíte, můžete si nechat poradit.

Hádanka s rodinkou na pikniku
Fotografie: RadioTips

Nezoufejte, pokud se vám nepodařilo najít všechny 3 rozdíly v nastaveném čase. Svůj mozek jste namáhali tak jako tak, a to se počítá. S dalším obrázkem už budete zkušenější, najdete řešení a možná se vám to podaří i v rekordním čase. Všechno chce čas a trénink, důležité je nepolevit a dělat něco pro svou mysl, aby vám sloužila co nejdéle.

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]