Schovaný symbol noty v tomto obrázku je přemožitelem až 94 % lidí, kteří se pokusí tento test vyřešit

budova test

Na obrázku s budovou se ukrývá hudební nota. Prověřte svůj zrak i postřeh a najděte ji co nejrychleji. Pokud to zvládnete do 20 vteřin máte skvělý postřeh.

Každý by se měl občas věnovat řešení nejrůznějších kvízů, hádanek nebo optických výzev. Posilují totiž celou škálu mozkových funkcí a mozek tak mnohem pomaleji stárne a udržuje se dlouhodobě v kondici. V úkolech, kde je potřeba hledat skryté předměty na obrázcích, si procvičíte především zrak, postřeh, rozlišovací schopnosti a smysl pro detail. Na tomto obrázku je důmyslně schovaný znak noty. Najdete ji do 20 vteřin?

Nota je důmyslně ukrytá

Podívejte se na tento obrázek. Je na něm vyfocená obyčejná budova, na které není nic zvláštního. Při detailním pohledu se však přesvědčíte, že tu je někde ukrytá nota. Našponujte proto své oči a zkuste ji co nejdříve najít. Pokud se vám to podaří dříve, než za 20 vteřin, máte skutečně obdivuhodný postřeh. I když vám vyprší časový limit, zkoušejte to dál. Mnoho lidí ji totiž nenajde ani za dlouhé minuty.

budova test

rozdíly zvířata

3 rozdíly mezi těmito obrázky už nedokáže najít ani sám autor. Jsou až moc dobře zamaskované

Podařilo se? Našli jste skrytou notu nebo pořád tápete? Pokud to chcete vzdát, podívejte se na řešení níže. Pro ty ostatní ještě malá nápověda: nota se skrývá v blízkosti spodní části lampy. Pomohla vám nápověda? Když už notu vidíte, najednou se to nezdá tak těžké, že? Našemu mozku chvíli trvá, než dokáže rozlišit jemné barevné rozdíly. Když se to však podaří, znak noty pak z obrázku jasně vystupuje.

Pravidelný trénink zlepší vaše mozkové funkce

Níže na obrázku se podívejte, kde se nota schovávala. Je označená v červeném kroužku, v levé dolní části obrázku.  Při zevrubném pohledu však náš mozek tuto odlišnost vyhodnotí spíše jako nějakou větrací mřížku na fasádě budovy. Až detailní pohled odhalí skutečný tvar. Pokud se vám notu nepodařilo vůbec najít, určitě si z toho nice nedělejte a běžte si vyzkoušet další optické hádanky.

budova test řešení

Častým řešením takovýchto výzev totiž můžete váš mozek velmi dobře vytrénovat. Zaměřte se na řešení takových problémů, se kterými máte potíže. Uvidíte, že brzy se vaše schopnosti zlepší. Řešení hádanek může dokonce zvýšit vaši produktivitu. Dělat si při práci krátké přestávky a řešit zábavné hlavolamy, pomůže mozku si odpočinout od vaší náplně práce a poté je připraven lépe řešit to, co je potřeba.

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]