Zatoulané koťátko jiné barvy na obrázku objeví jenom bystrý milovník zvířat! Úspěšnost je pouze 2 z 10

hádanka kočky
Fotografie: CanvaPhotos

Připravte se na nelehkou optickou hádanku, která vám prověří zrakovou ostrost. Zvládnete najít jedno kotě skryté mezi několika černými kočkami?

Máte tu pro vás další optickou hádanku. Pokud milujete zvířátka, přesněji kočky, pak tuto výzvu udělali přesně pro vás. Jestli se vám ji podaří zdolat, odmění vás pohledem na roztomilé koťátko. Zatímco většina takových výzev je lehko zvládnutelná za 5 vteřin, zde se vám pravděpodobně trochu zavaří mysl. Kotě se jeví jako neviditelné.

Výzva, která šálí zrak

Sociální média v současné době zažívají záplavu virálních optických příspěvků, s nimiž se každý den objevují nové výzvy. Vizuální jev v tomto snímku označujeme jako optický klam, který vzniká, když vaše interpretace obrazu nesouhlasí s objektivní realitou. Jinými slovy, když váš mozek a oči vnímají něco jiného, než co tam ve skutečnosti je.

Fotografie: CanvaPhotos

Kdežto optický klam může zmást jako tvar měnící obraz, který se vytváří shodou okolností nebo se dokonce přirozeně vyskytuje, jako kamufláž. Všechny tyto iluze mají jedno společné. Využívají vaší tendence vnímat smysluplné vzory v náhodném sortimentu věcí. Tato vlastnost pomáhá kotěti zůstat schované mezi těmito kočkami, ovšem ne na dlouho, protože jste nyní vybaveni některými z největších vodítek potřebných k rozlousknutí tohoto hlavolamu.

optická iluze slon

V optické iluze je šikovně skryto 10 zvířat. Dokážete je všechny najít za méně než 15 sekund?

Oblíbená forma zábavy 

Tento konkrétní optický klam byl zveřejněn na Redditu před dvěma lety. A jak naznačuje drtivá odezva, snímek zahrál na strunu online komunity, zejména milovníků koček ochotných otestovat ostrost svého zraku. Teď, když máte základní znalosti o tom, co jsou optické iluze, můžete nalézt 4 kočičku, která se skrývá mezi těmito majestátními černými kočkami?

Fotografie: CanvaPhotos

Pro ty, které to vnímají jako náročnější výzvu tu máme pár vodítek. Čtvrtá kočka má jiný druh srsti, takže na první pohled ji možná snadno přehlédnete. Kotě není ani pod svými kočičími společníky, ani v souladu s kočkami. To, co hledáte, je mourovaté kotě sedící paralelně s první černou kočkou shora. Jak jste si s touhle výzvou poradili? Gratulujeme, pokud se vám podařilo koťátko najít.

Zdroj: Timesnownews

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]