Tato králičí hádanka je nesplnitelným úkolem pro 98 % lidí. Vyřeší ji jen vysokoškoláci s IQ nad 135

rébus králík potok náhled
Fotografie: Fresherslive

Hlavně na vesnicích je králík klasickým chovným zvířetem, jehož koncem životní dráhy byl a je obvykle pekáč. Dnes už je však i běžným domácím mazlíčkem a společníkem.

Jeho chov však není rozhodně tak snadný, jak vypadá. Krom vašeho volného času to bude chtít i nějaké odhodlání a trpělivost. Venkovní chov králíka lze za běžných podmínek praktikovat celoročně. Jestli vám přijde, že je venku moc vedro nebo zima, neplatí to pro králíka. I tak je však třeba zařídit jim na zahradě adekvátní prostředí. Můžete je totiž samozřejmě chovat i vevnitř, vnější prostředí je však mnohem vhodnější. Důvodů je hned několik.

Hlavně dostatek místa

V první řadě je na zahradě více místa, takže mají ušáci dostatek pohybu. Současně se dle stránek ZooHit nemusíte bát okousaných koberců nebo bobků v místnostech. Na balkony pozor, pro chov musí být důkladně zabezpečeny, pro trvalý chov nejsou vůbec vhodné. Ani venku vám pak nestačí jen králíkárna, je třeba větší výběh. Králíci jsou totiž v pohybu prakticky neustále, chtějí nejméně 6 metrů čtverečných. Kdepak se nám na obrázku skrývá jeden králík?

rébus králík potok zadání
Fotografie: Fresherslive
Iluze kočka náhledový obrázek

S touhle kočičí hledačkou si poradí jen 2 % lidí. Najít ji na této fotce do 10 vteřin je nadlidský úkol

Možná vám bude připadat kruté pouštět je ven během mrazů, ale buďte v klidu. Velkorysý prostor pro skotačení a hraní je podstatný právě v zimě, protože se pohybem chrání před prochladnutím. “Je ti zima, přidej do kroku,” připomíná Zdeněk K. z Bzence klasické pravidlo horolezců. Králíci si ho nejspíš vzali opravdu k srdci. K samotnému prostoru potřebují ještě komplexnější zázemí pro všechny potřeby.

Co všechno králík potřebuje?

Web Kamir uvádí krmítko, misku, napáječku a jesle. Ideální stav toho však zahrnuje vícero. Znamená to nějaký přístřešek, budky, tunely a trubky pro hraní a skrývání se, útulná místa se senem, něco na okusování a střechu na ochranu před predátory. Tápete v rébusu? Tady je jeho řešení.

rébus králík potok řešení
Fotografie: Fresherslive

Velmi podstatnou částí je pak oplocení cca 50 cm v zemi. Díky tomu se králíci nedostanou ven a vetřelci dovnitř. V létě nezapomeňte na dostatek stínu, v zimě na suchý a nemrznoucí prostor. Je-libo další rébusy iEnigmy? Žádný problém, je jich dost.

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]