Počet spatřených tygrů bezpečně odhalí hodnotu vašeho IQ. Zatím se nikomu nepodařilo najít všechny.

Tygr náhledový obrázek
Fotografie: Fresherslive

Dokážete najít všechny skryté tygry na obrázku během 21 sekund? Optické iluze nám odkrývají, jak naše oči a mozek společně vytvářejí klamné dojmy o tom, co vidíme.

Pokud jste vždy přemýšleli o tom, zda máte nebo nemáte vysoké IQ, pak nová optická iluze může poskytnout odpověď, protože testuje lidi na jejich pozorovacích schopnostech. Optické iluze jsou nevyčerpatelným zdrojem záhad a fascinace pro ty, kteří se zajímají o umění, psychologii a neurovědu. Přestože se naše vjemy cítí přesné a pravdivé, nemusejí nutně reprodukovat fyzickou realitu okolního světa, uvádí web Scientific American.

Klam mysli

Naše vnímání optických iluzí je řízeno naším mozkem, zmiňuje web HowStuffWorks. Zahrnují zkreslení tvarů, velikosti, barvy a vzorů, které mohou často vést k nesprávným závěrům o skutečném obsahu scény.

„Optické iluze nám připomínají, že svět kolem nás je plný tajemství a nečekaných perspektiv. Stačí pohlédnout hlouběji a jinak, a objeví se nám úplně nový pohled na realitu, “ sdělil Petr H. z Krumlova.

Výzva tygr
Fotografie: Fresherslive
rozdíl slon

Sloní hádanka roku 2023 je neřešitelnou výzvou pro 97 % Čechů. Jediný rozdíl odlišuje vetřelce

Tato hra na klamy nás povzbuzuje k tomu, abychom se více zamýšleli nad tím, co vidíme, a pomáhá nám lépe porozumět tomu, jak náš mozek pracuje, abychom vnímali svět kolem sebe. Studium optických iluzí nám také pomáhá lépe pochopit, jak se naše vizuální vnímání mění v závislosti na různých faktorech, jako je osvětlení, perspektiva, a dokonce naše vlastní psychika.

Máte jen 21 vteřin

Úkol je jednoduchý, během pouhých 21 sekund musíte na obrázku najít 16 tygrů, kteří se skrývají, a i když se to na první pohled může zdát skličující, čtyři jsou zjevně umístěni ve vaší přímé linii očí. Je však potřeba někoho s vysokou inteligencí, aby v časovém limitu objevil všechny tygry, které se skrývají na očích. Až budete hotovi, níže máte správné řešení.

Výzva tygr řešení
Fotografie: Fresherslive

Čas vypršel. Jak jste si s výzvou poradili? Pokud jste našli všechny tygry do 21 sekund, gratulujeme vám k vašemu vynikajícímu zraku. Máte vysoké IQ. Pokud se vám to nepodařilo, nezoufejte. Tahle výzva byla opravdu těžká. Vyzkoušejte si podobnou, kterou jsme pro vás zpracovali na webu iEnigma.cz.

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]