Máte pouhých 20 vteřin, během kterých musíte odhalit, kdo je zloděj. Zjistí to pouze lidé s IQ nad 138

Zloděj náhledový obrázek

Několik lidí tvrdí, že nejsou viníci, ale pouze jeden z nich lže. Pokud jste připravení přijmout výzvu a nasadit své detektivní dovednosti do hry, podívejte se na obrázek níže a najděte toho, kdo ukradl peněženku.

Trénování mozku každý den pomocí záludných hlavolamů, hádanek nebo optických iluzí je skvělý způsob, jak udržet mysl zdravou a aktivní. Stejně jako každodenní cvičení udržuje vaše tělo v kondici, skládání hádanek, které jsou výzvou pro váš mozek, posiluje vaše kognitivní funkce a udržuje vaši mysl v dobré kondici.

Trénink pro pozornost

Tato hádanka je skvělý trénink pro vaši pozornost. Zpravidla je vždy něco na obrázku, co odhalí viníka, ať už je to nekonzistence v jejich výpovědích nebo něco jiného, co neodpovídá realitě. Žena s dítětem tvrdí, že ona to nebyla, že sledovala své dítě. Muž s foťákem prý právě fotografoval. Prodavačka uvádí, že obsluhovala zákazníka, a pilot říká, že nic neviděl, protože špatně vidí.

Zloděj test

Možná to bude zdánlivě nevinný detail, který vám odhalí správnou odpověď. Takové hádanky nejen zkouší vaše dovednosti v logickém myšlení a pozornosti, ale také vás učí hledat důkazy a vytvářet hypotézy. Ať už jste již zkušeným detektivem nebo začínajícím amatérem, vyřešení této hádanky vám určitě poskytne uspokojení.

Najděte skutečného zloděje

Pokud jste připravení posílit své mozkové schopnosti, zabavte se tímto obtížným úkolem. Soustřeďte se na maximum a zapojte své logické myšlení. Podívejte se na obrázek níže a pokuste se najít toho podezřelého, který ukradl peněženku. Tři lidé na obrázku tvrdí pravdu, ale jeden z nich lže. Dokážete odhalit, kdo to je?

Třetí osoba náhledový obrázek

Třetí osobu v obrázku najde jen člověk s výjimečně bystrým zrakem. 98 % lidí nemá sebemenší šanci

Osoba, která ukradla peněženku, je muž oblečený jako pilot. Jako pilot nemůže mít špatný zrak, jinak by nemohl řídit letadlo, takže musí lhát. Pokud jste na to přišli, gratulujeme! V závěru lze říci, že vizuální hádanky nabízejí skvělý způsob, jak trénovat svůj mozek a zároveň se bavit. Ať už se jedná o jednoduchou dětskou hru nebo o složitou iluzi, každá vizuální hádanka přináší unikátní výzvu, která nás nutí přemýšlet a vnímat svět kolem nás jinak.

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]