Pouhé 1 % lidí dokáže vyřešit tuto logickou hádanku se zápalkami. Lidé s IQ pod 129 nemají šanci

test se sirkami
Fotografie: Webniusy

Chcete-li, aby vám to pálilo i ve vysokém věku, podrobte svůj mozek pravidelnému mentálnímu tréninku, který vyzkouší vaše schopnosti řešit logické úlohy.

Mozek se v některých věcech neliší od svalů. Je potřeba jej trénovat stejně pravidelně jako vaše bicepsy. Možná i více, protože pokud jej podrobíte cvičení, bude vám déle v pořádku sloužit. I za pár let, až váš věk bude dosahovat vyššího čísla, vám to bude pálit jako ve dvaceti. Od toho jsou tady hádanky, kvízy, různé rébusy nebo optické klamy. Jeden si můžete zkusit klidně hned.

Zápalky čekají na vaše řešení

Podívejte se na obrázek níže. Uvidíte na něm 4 sirky ve tvaru kříže. Vaším úkolem bude vytvořit čtverec pohybem pouze jedné zápalky. Zdá se to jako nemožný úkol, ale věřte, že opravdu stačí posunout jen jednu ze sirek a čtverec je na světě. Není to tak obtížné, ale zároveň to není na první pohled tak jasné. Přesně takové logické hádanky jsou pro váš mozek tím největším přínosem.

test se sirkami
Fotografie: Webniusy
Náhledový obrázek farmář

Tento univerzální test inteligence změří vaše IQ do 9 vteřin

A vůbec nevadí, pokud se vám nepodaří najít řešení, důležité je to, že se vůbec snažíte docílit správné odpovědi. Už proces usilovného přemýšlení váš mozek zaměstná natolik, že jej podrobíte náročnému mentálnímu tréninku.

Řešení logické hádanky

Chcete-li vědět, zdali se vám logickou hádanku se sirkami podařilo vyřešit, nebo zkrátka už jen nevíte kudy kam a rádi byste znali odpověď, podívejte se na obrázek uvedený níže. Čekali jste, že bude odpověď tak jednoduchá? Možná se vám to nyní zdá jako jeden veliký chyták, ale berte to jako ponaučení.

test se sirkami
Fotografie: Webniusy

Všechno je totiž jen o úhlu pohledu. Logická hádanka se zápalkami je důkazem toho, jak jednoduché nástroje a úkoly mohou účinně podnítit vaši mysl ke kreativnímu a logickému myšlení. Pokud budete jejich řešení podstupovat pravidelně, budete se neustále zlepšovat. Je to stejné jako u fyzického tréninku. Jednoho dne neuděláte jen 5 kliků jako na začátku, ale klidně 50. V tomto případě jednou naleznete řešení během pár vteřin, musíte jen vydržet a zužitkovat své zkušenosti.

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]