Bez IQ nad 130 se o nalezení bílého ptáka nepokoušejte. 99 % lidí ztratí s touto těžkou hádankou spoustu času

Bílý pták

Rozluštění optických klamů vyžaduje mnohem víc, než byste čekali. Skrytá tajemství na obrazech vás donutí přemýšlet a vnímat hlouběji, než se na první pohled zdá. Zjistěte, jak optické iluze ovlivňují vaši mysl.

Setkali jste se již s nějakými optickými klamy? Pokud jste neviděli žádné optické klamy, nyní se můžete dozvědět o optických klamech a o tom, co mohou udělat s vaší myslí. Existuje známé rčení: „Zdání může být klamné“, což znamená, že zdání neposkytuje přesné informace o něčem tak, jak se zdá. Musíte vidět do hloubky a přemýšlet, abyste zjistili, co tam přesně je.

Odhalte tajemství optických iluzí

Stejně tak optické iluze jsou obrázky, které mohou být ošidné a donutí vás o nich hodně přemýšlet, abyste zjistili, co přesně na nich je. Optickým klamem může být obrázek se zkreslením nebo nejednoznačnostmi. Odpověď na optickou iluzi nemůžete najít jen tak, že se do ní podíváte. Musíte si dát nějaký čas a pořádně se podívat. Měli byste hodně přemýšlet, abyste našli konkrétní objekt v optické iluzi.

Bílý pták
Fotografie: PxHere / Fresherslive

Optická iluze je druh hádanky, kde je v obrázku skryt předmět, osoba, zvíře nebo něco jiného a vy to potřebujete najít. Optické klamy donutí člověka dát práci mozkovým buňkám. Pomůže vám rozvíjet kognitivní myšlení. Zlepšují krátkodobou paměť. Práce na optické iluzi posiluje spojení mezi mozkovými buňkami, zlepšuje duševní rychlost a je efektivním způsobem, jak zlepšit krátkodobou paměť, uvádí web Progress Lifeline.

Najděte bílého ptáka

Můžete být dobří s barvami, vzory a uvažováním, pokud pravidelně praktikujete optické iluze. Bude integrovat vaši vizi a myšlení. Zde v této optické iluzi se skrývá pták Willow Ptarmigan. Musíte ho najít do 15 sekund. Obrázek je zasněžená krajina a pták je také bílý, takže to dodává obtížnost do této výzvy. Až vám vyprší čas, níže máte správné řešení. „U optických iluzí se nevyplatí dát na první dojem, “ sdělil Petr S. z Vrbovce.

Bílý pták řešení
Fotografie: PxHere / Fresherslive
Iluze králík náhledový obrázek

Nejtěžší hledací hádanka na světě je nyní k dispozici online. Hlavním problémem je krátký časový limit

Čas vypršel. Pokud jste na tomto obrázku našli skrytého ptáka, gratulujeme! Jste inteligentní a bystrý člověk. Máte bystrou mysl a skvělé vizuální a myšlenkové schopnosti. Poplácejte se po ramenou a blahopřejte si. Pokud jste ho však nenašli, nenechte se odradit. My ho v redakci také nenašli na první pokud, a to nás na hledání bylo víc. Zkuste to znovu. Nebo si zkuste podobnou výzvu, kterou jsme pro vás napsali na webu iEnigma.cz.

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]