Tato enormně těžká hledačka má mezi řešiteli tragickou úspěšnost 2 %. Odlišné kolo dokáže najít jen génius

test s koly
Fotografie: Fresherslive

Optické iluze nás zavedou do světa klamání a záhad, kde mozek a oči společně tvoří iluze a zdánlivé jevy. Dokážete rozlišit to jedinečné kolo mezi stejnými? Zkuste tuto výzvu a nechte se ohromit optickými triky.

Optické iluze představují obrazy či fotografie, jež nám namlouvají, že jsou něčím, čím ve skutečnosti nejsou. Jinými slovy, k optickým klamům dochází, když informace předávané našimi oči našemu mozku vyvolají vnímání něčeho, co nesouzní s realitou. Mozek zvolí, na jakou část vizuální informace z oka se má soustředit.

Opakující se iluze v lidském vnímání

Důsledkem fyziologických iluzí může být, že člověk vnímá prvky obrazu, které ve skutečnosti neexistují. Tyto iluze mohou být znovu vyvolány ve stejných fotografiích nebo vzorech. Jak naše oči procházejí obrazem, mozek se snaží interpretovat, co vidí, a někdy to vede k vytvoření zdánlivých jevů, které neodpovídají realitě.

test s koly
Fotografie: Fresherslive

Zvláštní je, že na těchto optických klamech můžeme pozorovat stejné obrazy nebo vzory opakovaně, což ukazuje na jejich silný účinek na lidský vizuální systém. Tato opakovaná iluzorní vnímání mohou být podmanivá a fascinující, což je důvodem, proč jsou optické iluze stále záhadou a předmětem zkoumání. Tyto fenomény nás zároveň utvrzují v tom, že lidský mozek složitě zpracovává vnímané podněty a že různé faktory snadno ovlivňují lidské vnímání.

Hádanka slunečnice

Autor této včelí hledačky připravil obtížnější výzvu, než měl v plánu. Výsledkem je tragická úspěšnost 2 %

Najděte kolo

Dnes tu pro vás máme jednu optickou iluzi. Na obrázku vidíte kola, která vypadají na první pohled stejně. Mezi nimi je však jedno, které se liší od těch ostatních. Najděte ho do 8 vteřin a vyhrajte nad touhle iluzí. Výzva je postavena na vaší pozornosti a schopnosti rychle rozpoznat rozdíly. Jakmile vám vyprší čas, máte možnost se podívat na správné řešení níže.

Test kolo řešení
Fotografie: Fresherslive

Jak jste si vedli v této optické výzvě? Podařilo se vám najít to jedinečné kolo, které se odlišovalo od ostatních? Pokud ano, skvělá práce! Vaše pozorovací schopnosti jsou opravdu pozoruhodné. Pokud jste však nenašli rozdíl, nezoufejte. Optické iluze jsou známé svou schopností zmást i ty nejpozornější. Můžete si tuto výzvu zopakovat nebo se pokusit o další optickou hádanku, která vás určitě potěší svými triky.

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]