Počet koní, které odhalíte v tomto obrázku, vám přiblíží vaše vnímání reality. Jde o unikátní test povahy

test koně
Fotografie: Kenh14

Poznejte svou osobnost podle tohoto jednoduchého psychologického testu. Díky němu můžete sami sobě lépe porozumět a zjistit, jaké je vlastně vaše pravé já.

První testy osobnosti se objevily již na začátku 20. století a jejich obliba v posledních letech stále roste. V minulosti byly využívány převážně při náboru mužů do armády. Dnes je využívá při výběrových řízení spoustu firem a velké množství různých osobnostních testů naleznete i volně na internetu. Tento obrázek koní o vás může prozradit několik informací.

Pokud vidíte jednoho koně

V případě, že jste si všimli pouze jednoho koně, nejste příliš dobří pozorovatelé. Maličkosti vás nerozhodí a vždy přesně víte, co chcete. Sílu vidíte v kolektivu, protože všichni jsou propojeni a tvoří jeden funkční celek. Jste spíše vůdčí osobností než podřízeným. Občas máte zkreslené vnímání reality a uniká vám jejich skutečná hodnota.

Vaše názory se běžně rozcházejí s názory většiny, proto jste tak skvělými průkopníky v mnoha oborech. Jen málokdy na něco změníte názor. Většinou si pevně stojíte za vlastním přesvědčením a je těžké s vámi argumentovat. Z konfliktů obvykle vycházíte jako vítěz. Následujete své přesvědčení a téměř nic vás nepřesvědčí o opaku.

jeden kůň
Fotografie: Kenh14
test osobnosti ruce

Zjistěte tajemství, které jste o sobě netušili ani vy sami. Morfologie vaší ruky vás dokonale popíše

Pokud jste napočítali 5 – 10 koní

Jestli se vám podařilo napočítat od pěti do deseti koní, znamená to, že věci většinou berete opravdu vážně. Zakládáte si na detailech, a to z vás dělá perfekcionistu. S ostatními jednáte fér a narovinu. Většinou jste schopni vytvořit si na základě pozorování vlastní správný úsudek. Za vytyčeným cílem kráčíte neohroženě a vaše odhodlanost vás žene vpřed.

5 až 10 koní
Fotografie: Kenh14

Rádi máte věci pod kontrolou, a když víte, co máte čekat. Veškerý volný čas máte často naplánovaný do poslední minuty. V rutině a řádu nacházíte pocit bezpečí. Pokud vám to pomůže, nevadí vám dělat každý den stále dokola to samé. Mezi vaše přednosti patří sebevědomí. Víte přesně, kým jste. O úspěch vás může připravit jen vaše nedbalost.

Napočítali jste 11 a více koní

Pokud se vám podařilo napočítat více než 10 koní, vypovídá to o vás, že jste velmi pečlivý člověk. Často si všímáte i detailů, které ostatním lidem unikají. Do všech aktivit vkládáte celé své srdce a snažíte se dosáhnout dokonalosti. Nejradši máte, když jde vše podle vašich plánů. Nejste příliš otevřeni kompromisům.

koně obrysy
Fotografie: Kenh14

V práci spoléháte na osvědčené metody a postupy a téměř vždy dosáhnete skvělých výsledků. Rádi však překonáváte sami sebe. Snažte se nebrat vše příliš vážně, prospěje to vašim vztahům. Kvůli vašemu perfekcionismu můžete propadat nejistotě ohledně konečného výsledku. Téměř nikdo na vás neklade tak vysoké nároky jako vy.

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]