Jeden chlapec se od ostatních liší titěrným detailem, kterého si všimne jen 1 ze 100 lidí

test chlapec
Fotografie: MixNews

Spousta stejných chlapečků čeká, až mezi nimi najdete toho, který se od nich liší. Otestujte se, zda vám to pořád ještě pálí. Ti nejlepší to zvládnou do 10 vteřin.

Tento typ optických iluzí trénuje vaše rozlišovací schopnosti i postřeh. Zároveň váš mozek nutí k tomu, aby vymyslel co nejlepší strategii, jak se rychle dobrat správného řešení. Za zdánlivou zábavou se tak skrývá trénink, který by obzvlášť starší lidé rozhodně neměli podceňovat. S přibývajícím věkem totiž může náš mozek začít lenošit, pokud mu nebudeme předkládat stále nové výzvy. Tak co, troufnete si najít tento drobný rozdíl na obrázku do 10 vteřin?

Spousta stejných chlapců, jeden se však liší

Pozorně se podívejte na obrázek, který je plný malých chlapců v zeleném tričku,. Na první pohled jsou všichni úplně stejní, ale není tomu tak. Jeden z nich se totiž od ostatních liší. Zkuste ho najít do 10 vteřin a být tak mezi těmi nejlepšími. Pokud se vám to nepovede, nevadí, časový limit si prodlužte a hledejte dál. Až váš mozek tento drobný rozdíl rozpozná, nebude vám to připadat zase tak těžké.

test chlapec
Fotografie: MixNews
2 kočky test

Bez nápovědy nemáte na nalezení 2 koček téměř žádnou šanci. Tuto hádanku pokoří jen 1 % vyvolených lidí

Pokud jste rozdílného chlapečka našli, pak si můžete gratulovat. Rozhodně ne každému se to povede a už vůbec ne v šibeničním limitu 10 vteřin. Pokud jej nemůžete najít, dáme vám malou nápovědu: rozdíl je v barvě. Teď se zkuste na obrázek podívat znovu. Možná vám tato drobná nápověda pomůže, protože váš mozek hned ví, na jaký rozdíl se zaměřit a tak je schopen velmi rychle nalézt řešení.

Kde se schovává malý nezbedník?

Stále nemůžete rozdílného chlapce najít? Podívejte se na tedy na obrázek níže, který ukazuje řešení. Malý nezbeda se skrýval v třetí řadě, třetí od konce. Jeho botičky a pusinka mají jinou barvu než u ostatních. Natrápili jste se hodně? To je znamení, že byste takové hádanky měli rozhodně řešit častěji. Hned se můžete podívat na další, které tu jsou pro vás nachystané. Různě typ hádanek posílí různě typy mozkových funkcí.

test chlapec řešení
Fotografie: MixNews

Mozkový trénink není radno podceňovat, obzvlášť, pokud se věnujete spíše rutinním činnostem. Mozek je totiž potřeba občas potrápit, aby se posiloval, stejně jako svaly na těle. Jinak začne ochabovat a jeho funkce se začnou postupně zhoršovat. Přitom je to tak zábavné. Jednoduše si uvařte kávu nebo čaj a pusťte se do dalších výzev, které prověří váš postřeh, paměť i rozlišovací schopnosti.

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]