Tato složitá hádanka není pro průměrně inteligentní lidi. 3 rozdíly najde pouze člověk s IQ nad 137

Sova sopka zadání
Fotografie: Freshserslive

V tomto testu si procvičíte svůj postřeh, zrak i rozlišovací schopnosti. Na vyřešení úkolu máte časový limit. Splní ho jen ti nejbystřejší.

Vyzkoušejte si tento úkol, který otestuje váš smysl pro detail, rozlišovací schopnosti i postřeh. Trénink mozku pomocí podobných úkolů vám může přinést pozitiva i do vašeho každodenního života. Zlepšíte si mozkové funkce, a to zábavnou formou. Tak se pojďte vrhnout do této výzvy. Připravte si však časomíru, protože na splnění tohoto úkolu máte jen 12 sekund.

Jen ti nejlepší to zvládnou do 12 sekund

Na obrázku níže vidíte roztomilou sovu, která se vznáší nad sopkou v pozadí. Na první pohled dva stejné obrázky však skrývají tři rozdíly. Vaším úkolem je rychle identifikovat, v čem se obrázky liší. Abyste to neměli tak jednoduché, musíte hledat rychle. Na vyřešení hádanky máte jen 12 vteřin. Pokud se do stanoveného času vejdete, můžete si gratulovat. Patříte k těm nejbystřejším. Váš smysl pro detail a postřeh jsou opravdu obdivuhodné.

sova sopka zadání
Fotografie: Freshserslive
Rozdíly dalmatin zadání

Tyto obrázky vypadají naprosto identicky, ale opak je pravdou. 3 titěrné rozdíly najde jen 5 ze 100 lidí

Pokud už čas uplynul, určitě se nevzdávejte a hledejte dál. Uvidíte, že brzy všechny rozdíly najdete. Tyto úkoly jsou také tréninkem trpělivosti. Znovu si tedy důkladně prohlédněte obrázky a porovnávejte menší části obrázků mezi sebou. Tak co, už jste je našli všechny? Nakonec to nebylo zase tak těžké. Určitě se pusťte i do dalších výzev, které tu pro vás máme přichystané.

Podívejte se na řešení

Pokud se chcete nechat poddat, pak se podívejte na obrázek níže. Na něm jsou označené všechny rozdíly. Prvním rozdílem byl otevřený zobáček sovy, druhým pak byl jiný tvar mraku a třetí rozdíl byl v chybějících stromech. Pokud jste hádanku vyřešili, pak gratulujeme. Pokud se vám nepodařilo najít všechny rozdíly, pak uvažujte o pravidelném tréninku podobných hádanek. Uvidíte, že brzy se váš mozek vycvičí a řešení podobných úkolů pro vás bude hračkou.

sova sopka řešení
Fotografie: Freshserslive

Navíc je to zábava, které se můžete pár minut denně věnovat. Přitom tak trénujete mozek, stejně jako jiné svaly na těle. Vaše snaha bude odměněna i v praktickém životě. Zlepší se vaše kognitivních funkce i rychlost myšlení. Obzvláště starší lidé by se řešení různých kvízů, optických klamů a hledání rozdílů, měli věnovat často. Můžete tak oddálit stárnutí mozku, které s přibývajícím věkem přichází. Tak se pohodlně usaďte a pusťte se do řešení dalších záludných úkolů.

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]