Jediný papoušek v tomto obrázku mezi ostatní nepatří kvůli detailu, který odhalí jen 1 ze 100 lidí

Test papoušek
Fotografie: Hobe Rwanda

Vizuální hádanky, jsou skvělou příležitostí jak potrénovat mozek. Ti starší by se jim rozhodně neměli vyhýbat. Trénování kognitivních funkcí působí preventivně proti demenci.

Mozek je sval a ten je potřeba posilovat. Časem si v každodenní rutině navykneme řešit jen určité typy problémů. To zvládáme automaticky, ale náš mozek už se tím nijak netrénuje. Naopak, aby se posiloval je potřeba mu podávat různorodé problémy, nad kterými se musí zamýšlet. Nejrůznější kvízy, hádanky, hledání rozdílů nebo optické klamy, to vše vyvede náš mozek z komfortní zóny a pomáhá ho posilovat.

Jeden papoušek je jiný než ostatní

Obzvlášť starší lidé by si měli pravidelně procvičovat mozek a trénovat paměť. I mozek, stejně jako tělo, lenivý a stárne. Stejně jako poznáte člověka, který se pravidelně hýbe, od toho, který této aktivitě mnoho nedá. S mozkem je tomu zrovna tak. Pokud ho chcete udržet v dobré kondici, dejte mu do těla, ať se pořádně protáhne a procvičí. A třeba zrovna touto vizuální hádankou.

Test papoušek
Fotografie: Hobe Rwanda
Rozdíly chodci

Najdete-li všechny 3 rozdíly, můžete se pyšnit všímavostí, ke které nemá 99 % lidí ani blízko

Tentokrát máte před sebou vizuální test, který ověří váš postřeh a rozlišovací schopnosti. Když totiž naše oči vidí mnoho stejných věcí pohromadě, je pro mozek velmi těžké najít nějakou drobnou odlišnost. Zkuste tedy mezi spoustou zdánlivě stejných papoušků najít jednoho, který se od ostatních liší. Ale pozor, vezměte si stopky. Pokud papouška najdete do 13 vteřin, opravdu si můžete gratulovat. To se povede jen jednomu z deseti.

Podívejte se, kde se schovává

I když se papoušek odlišuje od ostatních celkem dost, vůbec není jednoduché ho najít a tak nebuďte zklamaní, když vám to bude trvat déle. Pokud papouška opravdu dlouho nemůžete najít, je lepší hádanku na chvíli odložit a zkusit to znovu po několika minutách, abyste si zbytečně nenamáhali oči. Tak co, našli jste? Podívejte se, kde se schovával. Ano je ve čtvrté řadě, čtvrtý od konce.

test papoušek výsledek
Fotografie: Hobe Rwanda

Všimněte si, že když už ho vidíte, papoušek se od ostatních nemálo liší. Má úplně jinou barvu křídel i jiný ocas. Rozdíly však zůstávají v modrém barevném spektru a pro mozek tak není jednoduché tuto světlejší barvu ihned detekovat. Zvládli jste to? Pokud ne, určitě nebuďte zklamaní. I vizuální hádanky se dají natrénovat. Pokud se jim budete věnovat častěji, uvidíte, že to pro váš mozek bude časem úplná hračka.

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]