Tento test inteligence vykázal na univerzitách znepokojivé výsledky. Poradí si pouhá 3 % lidí

Test řidič
Fotografie: Chashmak

Nabourané auto, které přitahuje pozornost čtyř lidí. Vaším úkolem je v této kazuistice vypátrat majitele zdemolovaného vozu, a to během krátkých 15 vteřin. Prozkoumejme jednotlivé postavy, první dojem může být klíčový.

Zaměřme se na výrazy obličejů, gesta a případně i na oblečení postav, které mohou poskytnout náznaky o majiteli vozidla. Každý detail má svou roli v této vizuální hádance. Pozorně sledujme poškození a jakákoli vodítka, která mohou vést k odhalení toho, kdo stojí za touto scénou. Snad je něco v blízkosti vozu, co nám prozradí majitele, neboť i nejmenší detail může být klíčem k odhalení pravdy.

Najděte spojení

Nyní začněme hledat spojení mezi postavami a vozem. Kdo z těchto čtyř jedinců by mohl být majitelem nabouraného auta? Možná někdo s výrazem v obličeji, který prozrazuje překvapení nebo obavy, nebo naopak někdo, kdo působí klidně a bezstarostně. A teď, když máme představu o tom, co hledáme, začněme hledání. Vaše oči jsou klíčem k rozluštění této hádanky, a čas, ten plyne neúprosně.

Test řidič
Fotografie: Chashmak
Dvojice myší

Ze všech myší na obrázku jsou jen 2 naprosto identické. Včas je však dokáže rozpoznat pouze 1 % lidí

Pouhých 15 vteřin může působit krátce, ale v kontextu vizuální hádanky může být dostatečným časovým oknem k odhalení tajemství. Podívejte se na obrázek a soustřeďte se na postavy. Možná někdo skloněný k zemi, nebo někdo, kdo se zdá být ztracený ve svých myšlenkách. Detaily, jako oblečení, gesta a poloha postav, mohou být klíčem k odhalení toho pravého hledače klíčů.

Správné řešení

Čas vypršel! Podívejme se na správné řešení. Dívka v červeném tričku byla klíčovým prvkem, který vám umožnil odhalit majitele nabouraného auta. Jako jediná totiž na sobě nemá svetr, ten zůstal na sedadle řidiče v nabouraném voze. Pokud jste byli schopni během vymezeného časového rámce odhalit majitele nabouraného vozu, gratulujeme! Vaše schopnost rychlého a důkladného vnímání je mimořádná.

Test řidič řešení
Fotografie: Chashmak

V opačném případě, nezoufejte. Každá vizuální hádanka je jedinečným dobrodružstvím, které nám pomáhá rozvíjet naše smysly a schopnost dedukce. Připravte se na další vizuální výzvy, kde každý obrázek skrývá svůj vlastní příběh a tajemství.

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]