Najít jediné písmeno B je splnitelnou výzvou pouze pro 3 % nejchytřejších lidí v Česku

B písmeno test
Fotografie: Chashmak

Jednou z těchto záhad jsou i optické hádanky, které představují skvělý způsob, jak prověřit svou soustředěnost a schopnost pozorování. Stačí se podívat na obrázek plný písmen R a hledat mezi nimi ukryté písmeno B.

Úkol je jednoduchý, najít toto písmeno za pouhých 10 vteřin. Ale i když to může na první pohled vypadat snadné, může se to ukázat jako výzva, která vyžaduje trpělivost a soustředěnost. Nyní se podívejme na tento úkol. Obraz plný písmen R vyžaduje pečlivé zkoumání. Musíte být bdělí, abyste ho našli.

Výzva pro pozornost

Čas je mnohdy naší nejvzácnější komoditou, a přestože deset vteřin se může zdát jako krátká doba, kdy hledáme něco specifického, ve světě vizuálních hádanek to může být celá věčnost. Obrázek plný písmen R představuje labyrint, ve kterém se skrývá cíl, písmeno B. Všude kolem nás jsou písmena R, ale B zůstává skryté a čeká na to, až ho objevíme.

B písmeno test
Fotografie: Chashmak

Na obrázku je skrytý citron, jehož nalezení je nadlidský úkol pro 94 % Čechů. Máte na to 10 vteřin

Je to jako hledání jehly v kupce sena a čas nám neúprosně utíká. Pozorně zkoumáme každý detail obrázku, snažíme se odhalit ten jediný prvek, který nás odliší od ostatních. Ale čím více se snažíme, tím složitější to může být. Možná se písmeno B schovává za jiným písmenem R, nebo možná má stejnou barvu nebo tvar. Ale nevzdáváme se, protože věříme, že je tam někde, čekající na naše objevení.

Máte pouze 10 vteřin

Někdy se nám zdá, že B je na dosah, jen aby se před našima očima vytratilo jako mlha. To je moment, kdy se nám může zdát, že čas nám uniká rychleji než obvykle. Každý, kdo se vydává na tuto cestu vizuální hádanky, si uvědomuje, že každé úsilí je hodno ocenění. Tak se pusťte do hledání, a až budete hotovi, níže najdete správné řešení.

B písmeno řešení
Fotografie: Chashmak

Čas vypršel. Pokud jste našli písmeno B do 10 vteřin, gratulujeme! Ale ani když se vám to nepodařilo, nezoufejte. Důležité je, že jste se pokusili a možná jste se při tom i něco naučili. Tak či onak, účast v takovýchto vizuálních hádankách může být zábavným způsobem, jak procvičit svou pozornost a mysl.

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]