Prokazatelně nejtěžší hádanka roku 2023: Schovanou kočku našlo zatím pouze 10 lidí z celého Česka

test ninja bojovníci
Fotografie: Jagranjosh

Zrakové testy mají za úkol otestovat vaše vnímání, pozorovací schopnosti a citlivost pro drobné detaily. Abyste tento úkol splnili, musíte najít kočku na obrázku do 7 vteřin.

Otestujte, jak bystré je vaše oko pomocí tohoto obrázku. Snadno tak zjistíte, jestli patříte mezi citlivé jedince se zaměřením na detail nebo jste spíše horliví a ukvapení ve svém pozorování a úsudku. Pro úspěšné splnění tohoto vizuálního testu musíte najít skrytou kočku dříve, než vám vyprší časový limit 7 vteřin. Zapněte časovač, soustřeďte svou pozornost a pusťte se do hledání.

Uspěje jen 5% lidí

Pouhý zlomek testujících je schopných tento obtížný úkol v daném časovém úseku splnit. Pro jeho úspěšné zvládnutí byste měli být vybaveni selektivními a rozpoznávacími schopnosti a vysokou citlivostí na detail. Jedině tak se vám podaří kočku mezi ninja bojovníky objevit. Klíčem k úspěchu spočívá ve vnímání i těch nejmenších detailů.

Začněte hledat

Přestože se na první pohled nejedná o nic složitého, tento monotónní obrázek se pro vás ve skutečnosti může stát opravdovou výzvou. Jen opravdu vnímaví a bystří pozorovatelé dokáží skrytou kočku najít včas. Časový limit může vaše šance na úspěch ještě snížit. Ne každému se dobře pracuje pod tlakem. Pomocí tohoto testu však můžete zjistit, jak si v takových situacích doopravdy stojíte.

ninja bojovníci, zadání
Fotografie: Jagranjosh

Kde se kočka nachází

Pokud se vám nepodařilo kočku mezi cvičícími bojovníky do vypršení limitu odhalit, zaměřte svou pozornost na spodní část obrázku. Mírně vlevo, druhý sloupec od levého kraje a třetí řada odspodu vyobrazuje cvičící kočku v ninja převleku. Právě proto, že je oblečená jako ostatní cvičící, může být pro některé lidi obtížné v tak krátkém časovém úseku prohlédnout její pravou totožnost.

ninja bojovníci, řešení
Fotografie: Jagranjosh

Jak tyto dovednosti zlepšit

Jestli se vám nepodařilo tento vizuální test splnit, můžete snadno své schopnosti a dovednosti zdokonalit. Jediné, co pro to musíte udělat, je pravidelně trénovat. Nemusíte utrácet peníze za drahé kurzy a vzdělávací semináře. Věnujte pár minut denně těmto testům a optickým iluzím a brzy na vlastní kůži pocítíte ten rozdíl. Nabyté zkušenosti pak jistě oceníte i v běžném životě při řešení každodenních i nečekaných událostí a konfliktů.

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]