Jen génius najde mezi netopýry schovanou sovu. Tváří se, že mezi ně patří, ale malý detail ji prozradil

skrytá sova
Fotografie: Fresherslive

Prohlédněte si pozorně tuto obrázkovou výzvu a pokuste se najít ukrytou sovu dříve, než vám vyprší čas. Tento test dokáže pěkně potrápit i ty nejbystřejší pozorovatele.

Obrázkové testy jsou oblíbeným způsobem, jakým lidé tráví svůj volný čas, a zároveň prospějí svému duševnímu a mentální zdraví. Díky internetu jejich popularita ještě roste a sociální sítě umožňují jejich sdílení mezi lidi z celého světa. Ti si tak mohou vzájemně pomáhat, soupeřit nebo porovnávat dosažené výsledku. Pokud i vy patříte mezi milovníky, pokuste se najít na obrázku sovu včas.

Jaký mají přínos obrázkové testy

Hádanky, hlavolamy a optické iluze velmi pozitivně působí na lidský mozek a pravidelným procvičováním vedou ke zlepšení jeho kognitivních funkcí, kritickému a kreativnímu myšlení i fantazii. Dále pomáhají se zlepšováním paměti a předcházením její případné ztrátě v pozdějších letech. Jedná se o velmi efektivní nástroj, jak udržet svou mysl aktivní a bystrou co nejdéle.

skrytá sova
Fotografie: Fresherslive
hádanka kobylka

Vsaďte se, že odlišnou kobylku do 10 sekund prostě nenajdete. Jde o nejobtížnější hádanku v Evropě

K čemu slouží obrázkové testy

Největší využití mají stále ve vzdělávání jako součást IQ testů nebo jiných vědomostních zkoušek pomáhající studentům měřit a rozvíjet IQ a další logické a rozumové schopnosti. Ve zdravotnictví zase pomáhají pacientům při terapiích a rehabilitacích po vážném onemocnění nebo těžkém úrazu mozku. Některé firmy je využívají i při výběrových řízeních.

Najděte na obrázku sovu

V tomto konkrétním případě je vaším úkolem na obrázku plném netopýrů najít jedinou ukrytou sovu. Kromě jejich vysokého počtu a splývavých detailů vám celé hledání ještě ztíží velmi krátký časový limit, který máte stanovený jen na pouhých 10 vteřin. Díky němu si tak na vlastní kůži ověříte, jak dobře nebo špatně dokážete pracovat pod tlakem.

skrytá sova
Fotografie: Fresherslive

Kde se sova nachází

Pokud se vám podařilo hledanou sovu najít, pak patříte mezi opravdu inteligentní a nadané jedince, kterým jen tak něco neunikne. Ve skutečnosti se opeřenec nachází ve třetím řádku zespodu a prvním sloupci zleva. V případě, že vám jeho hledání zabralo více času nebo jste nebyli vůbec úspěšní, začněte na svých schopnostech pravidelně pracovat.

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]