Splnění této hádanky vyžaduje dokonalou koordinaci zraku a inteligence. 9 z 10 lidí se po 30 vteřinách vzdává

Test skrytá tář dívky
Fotografie: News18

Tato vizuální výzva dokáže potrápit i ty nejzkušenější pozorovatele a řešitelé obrázkových testů. Najít dívku na obrázku včas dokáže jen opravdový génius.

Obrázkové testy patří mezi velmi oblíbený způsob, jakým lidé tráví svůj volný čas. Díky internetu jejich popularita ještě roste a sociální sítě umožňují jejich sdílení mezi lidi z celého světa. Ti si mohou při řešení úkolů vzájemně pomáhat, soupeřit nebo následně sdílet dosažené výsledky. Pokud i vy patříte mezi jejich milovníky, pak se dejte do tohoto cvičení.

Jaký je přínos hlavolamů

Hlavolamy jsou druhem logické hádanky, kterou je potřeba určitým způsobem vyřešit. Pravidelným procvičováním přitom působí na rozvoj kognitivních funkcí mozku, kritického a kreativního myšlení i fantazie. Zároveň obrázkové testy pomáhají zlepšovat paměť a předcházet její případné ztrátě v pozdějších letech. Jedná se o velmi efektivní nástroj, jak svou mysl udržet aktivní a bystrou i v pozdějších letech.

Test skrytá tář dívky
Fotografie: News18
Hádanka slepice

Tahle hádanka vyžaduje dokonalou koordinaci zraku a inteligence. Jen 1 % lidí ji vyluští včas

K čemu slouží obrázkové testy

Nejčastěji bývají součástí IQ testů a jiných vědomostních zkoušek ve vzdělávání. Studenti tak s jejich pomocí testují a rozvíjí své IQ i další schopnosti a dovednosti. Ve zdravotnictví zase pomáhají pacientům při terapiích a rehabilitacích po těžkém úrazu nebo vážném onemocnění mozku. Některé firmy je využívají i při výběrových řízeních.

Najděte na obrázku tvář dívky

Test skrytá tář dívky řešení
Fotografie: News18

V tomto konkrétním případě je Vaším úkolem najít na kresbě krajiny ukrytou tvář dívky. Abyste však byli při jeho řešení zcela úspěšní, pak to musíte stihnout dříve, než vám vyprší velmi krátký časový limit, který máte stanovený jen na pouhých 15 vteřin. Takto si navíc na vlastní kůži otestujete, jak dobře nebo špatně dokážete pracovat pod tlakem.

Kde se tvář dívky nachází

Pokud se vám podařilo skrytou tvář na krajinném obrázku najít, pak to vypovídá o vašich vynikajících pozorovacích schopnostech a velké inteligenci. Ve skutečnosti se dívka nachází ve středu horní části a je situována vzhůru nohama. V případě, že vám její hledání zabralo více času nebo se vám to vůbec nepovedlo, začněte pravidelně trénovat.

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]